درباره تسالونیکی


یکی از شهرهای مهم توریستی تجاری اروپای شرقی در شمال شرق آتن شهر تسالونیکی است.تسالونیکی دوین شهر بزرگ کشور یونان و بزرگترین مرکز اقتصادی صنعتی تجاری و سیاسی این کشور بوده و از مهمترین مراکز حمل و نقل جنوب شرق اروپا محسوب میشود بعلاوه این شهر دارای آثار تاریخی ارزشمندی از دوره های تاریخی متفاوت خصوصا دوران اسکندر مقدونی تاریخ بیزانس عثمانی و نیز ثروتمندان یهودی  میباشد.در ساحل شرقی شهر اسکله و پیاده راه ساحلی استقرار یافته است .پیاده راه های خاص در سطح این شهر از مهمترین عوامل جذب گردشگران به این شهر پرجمعیت و مهم میباشد.

این  شهر همچنین پایتخت فرهنگی کشور یونان است و برای جشنواره های خود مشهور است.

شهر تسالونیکی دارای یه خیابون اصلی کنار ساحل بود که یه پیاده رو عریض ، ساحل خلیج سالونیکی را از اون خیابون جدا کرده بود و تعدادی  خیابون اصلی که عمود بر ساحل بودن و هر کدوم زیباییهای خودشون رو داشتن و تو جای جای این خیابون ها میشد ردپایی از تاریخ و سایت های تاریخی محافظت شده رو دید و از تماشاشون لذت برد.

تسالونیکی یک شهر بزرگ است، اما دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی نسبتاً خوب و دارای آب و هوای  نیمه گرمسیری و مرطوب میباشد.

پرواز مستقیم از اکثر شهرهای اروپا به تسالونیکی دایر میباشد که ایرلاین AEGEAN یکی از خطوط پروازی از آتن به تسالونیکی و دیگر نقاط جهان میباشد.