قبرس، نگین مدیترانه


قبرس اروپایی

جمهوری قبرس بزرگترین جزیره در دریای مدیترانه شرقی است که تاریخچه آن به هزاران سال پیش برمی گردد. قبرس زادگاه آفرودیت, الهه زیبایی است. این کشور زیبایی فوق العاده و خیره کننده ای دارد و در تمام طول سال دارای آب و هوای مدیترانه ای میباشد.

قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری می باشد، طبق آمار دولت قبرس در سال 2011 نزدیک به 3.4 میلیون نفر توریست هر ساله به قبرس سفر می کنند و این به خاطر هوای مطبوع و آفتابی وخورشید درخشان آن در بیش از 300 روز سال است.

مستعمره سابق بریتانیا در سال 1960 یک جمهوری مستقل شد و در سال 1961 به عضویت مجمع عمومی درآمد. جمهوری قبرس یکی از اقتصادهای پیشرفته منطقه است و از تاریخ 1 می  2004 به عضویت اتحادیه اروپا درآمده است.
زبان های رسمی این جزیره یونانی, ترکی و انگلیسی می باشد. به خاطر تعداد زیاد گردشگران که از اقصی نقاط جهان به این کشور سفر می کنند زبان های فرانسوی, آلمانی و روسی هم بسیار رواج پیدا کرده است.
با توجه به کشف اخیر منابع گاز طبیعی و تا حدی نفت در نوارهای ساحلی، آینده قبرس تضمین شده است و احتمال آن زیاد است که به عنوان یکی از بزرگ ترین مقاصد برای ایجاد شرکت های ساحلی در سراسر جهان تبدیل شود.

پنج شهر بزرگ جمهوری قبرس

نیکوزیا:
پایتخت قبرس می باشد که بسیاری از مراکز خدمات دولتی, سفارتخانه های خارجی, دانشگاه ها و شرکت های بزرگ در آن قرار گرفته اند. بزرگترین شهر قبرس بوده و به نام لفکوزیا هم شناخته شده است و جمعیتی در حدود 400.000 نفر در دو قسمت آن زندگی می کنند. نیکوزیا تنها پایتخت تقسیم شده در جهان می باشد که قسمت جنوبی و شمالی آن توسط یک نوار سبز از هم جدا شده است. این شهر در مرکز جزیره قبرس کنار رودخانه Pedieos واقع شده است.

نیکوزیا

لیماسول: به عنوان پایتخت دوم شناخته می شود که بزرگترین و مهمترین بندر جزیره به همراه تمام سازمان های مهم حسابداری و حقوقی مربوط به تجارت و حمل و نقل های دریایی در این شهر واقع شده است. مانند نیکوزیا بسیاری از شرکت های دریایی در این شهر قرار گرفته اند که همین سبب شده است تا به مهمترین پایتخت تجاری تبدیل شود. علاوه بر تجارت لیماسول ساحل های شنی بسیار زیبا به همراه هتل های 4 و 5 ستاره بسیار لوکس دارد.


لارناکا:
شهری است که فرودگاه اصلی و بین المللی جزیره در آن واقع شده است. بندرگاه و مکان های باستانی متفاوت به همراه ساحل های بسیار زیبا و مناطق روستایی آن بسیار دیدنی می باشد. محیط خانوادگی و دوستانه این شهر آن را به آرام ترین مکان در جزیره تبدیل کرده است.

لارناکا

فاماگوستا: آیاناپا و پارالیمنی به دلیل داشتن سواحل با شن های طلایی و تنوع بسیار هتل ها و خدمات به عنوان معروف ترین مقاصد برای گذراندن تعطیلات می باشند.

پافوس:
این شهر تاریخچه فرهنگی غنی ای دارد. در اینجا می توانید حمام های معروف آفرودیت و قلعه ای را که در یک چشم انداز بسیار زیبا واقع شده است بیابید. این شهر با داشتن هتل های مدرن و همچنین قرار داشتن دومین فرودگاه بین المللی در آن پذیرای توریست ها در تمام طول سال می باشد.

پافوس،قبرس اروپایی

ترودوس:
بلندترین کوه قبرس است و تجربه فوق العاده ای را به دوستداران طبیعت ارائه می دهد. از ماه دسامبر تا مارچ کوه و عمدتا قله های آن از برف پوشیده است و علاقه مندان به اسکی می توانند در ورزش های مورد علاقه خود با شرایط عالی شرکت کنند. در طول ماه های تابستان سایه ای که از گرمای هوا در زیر شاخ و برگ های درختان ایجاد می شود هزاران بازدیدکننده را به خود جذب میکند.